Вимоги роботодавців

Фахівці з технологічної експертизи та безпеки харчової продукції, яких випускає кафедра харчової хімії, експертизи і біотехнологій, затребувані на ринку праці. Випускники працевлаштовуються в різних областях України, головним чином у Південному регіоні як високорозвиненому, індустріальному та провідному морському транспортному вузлі експорту харчової продукції. Вони працюють на харчових підприємствах різних галузей, у випробувальних центрах з експертизи харчової сировини і продукції, в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Одеській області (компетентний контролюючий орган), займаючи провідні та керівні посади. Разом з тим, південний регіон України є туристичним центром з привабливими гастрономічними стравами для подорожуючих. Тому нагальним завданням для операторів ринку, головним чином закладів громадського харчування, особливо у літній період є дотримання правил харчової безпеки, що потребує також певних знань та навичок, не типових для фахівців з виробництва харчової продукції.

Зворотній зв’язок з роботодавцями підтверджує високий рівень підготовки наших здобувачів освіти та випускників, їхню високу кваліфікацію та конкурентоспроможність.

Політика всіх освітніх компонент на кафедрі є уніфікованою та визначена з урахуванням вимог роботодавців.

ОСНОВНІ ВИМОГИ РОБОТОДАВЦІВ ДО ВИПУСКНИКІВ ЗА ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЮ ПРОГРАМОЮ «ТЕХНОЛОГІЧНА ЕКСПЕРТИЗА ТА БЕЗПЕКА ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ»:

  • загальне керівництво технологічними процесами виробництва харчової продукції з забезпеченням її високої якості та безпечності;
  • вміння розробляти й імплементувати системи менеджменту якості та безпеки харчової продукції, у тому числі належну виробничу, гігієнічну практику та процедури, засновані на принципах НАССР;
  • вміння вирішувати комплексні технологічні та управлінські завдання на всіх етапах виробничого процесу;
  • знання чинного харчового законодавства України;
  • вміння ефективно працювати з нормативною, технічною і технологічною документацією, відстежувати у ній зміни та брати участь у розробці необхідної документації;
  • знання принципів, порядку і вміння проводити експертизу харчової сировини і продукції на відповідність нормативним документам;
  • координування служб вхідного, технічного (операційного) контролю та контролю готової продукції;
  • організація нагляду і контролю за станом і роботою вимірювальних приладів і лабораторного устаткування;
  • участь у розробленні та впровадженні нових методів контролю якості та безпеки сировини, готової продукції;
  • дотримання норм і правил безпеки на робочому місці та забезпечення їх виконання підлеглими співробітникам;
  • володіння аналітичними навичками щодо стану та потреб ринку харчової продукції;
  • участь у розробці нових видів продукції та впровадженні на виробничих лініях з урахуванням специфіки виробництва;
  • проведення аналізу даних з виробництва та складання звітів;
  • оптимізація процесів виробництва за принципами раціонального харчування та з метою забезпечення максимальної продуктивності, ефективності, інтенсифікації технологічних процесів, ресурсозаощадження, екологічної чистоти виробництва;
  • вміння ефективно та раціонально працювати з різними інформаційними джерелами професійної спрямованості, аналізувати, систематизували і узагальнювали інформацію;
  • мати навички роботи з комп’ютерною технікою та у сфері інформаційних технологій, проведенні відповідних розрахунків;
  • володіння грамотною українською та іноземною мовами;
  • відповідальність, пунктуальність, уважність, цілеспрямованість, орієнтованість на результат, ініціативність та підприємливість;
  • бажання вчитися, оволодівати новими знаннями, розвиватися й удосконалювати свої навички;
  • комунікабельність, ввічливість, адаптивність;
  • вміння працювати в команді та автономно, зокрема в умовах високого темпу роботи.

ВИМОГИ РОБОТОДАВЦІВ ДО ФАХІВЦІВ – БАКАЛАВРІВ З БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА БІОІНЖЕНЕРІЇ

  1.  Знати українську та іноземну мову.
  2. Вміти застосовувати знання точних та природничих наук для розв’язання практичних задач, пов’язаних з дослідженням і проєктуванням біотехнологічних процесів.
  3. Мати навики  аналізу речовин неорганічного, органічного та біологічного походження, використовуючи відповідні методи.
  4. Вміти розраховувати склад поживних середовищ для вирощування різних біологічних агентів, визначати особливості їх приготування та стерилізації, здійснювати контроль якості сировини та готової продукції.
  5. Вміти працювати з  нормативними документами , (державні та галузеві стандарти, технічні умови, настанови тощо),  що регламентують порядок проведення сертифікації продукції, атестації виробництва, вимоги до організації систем управління якістю на підприємствах.
  6. Вміти виділяти з природних субстратів та ідентифікувати мікроорганізми різних систематичних груп. Визначати морфолого-культуральні та фізіолого-біохімічні властивості різних біологічних агентів.
  7. Вміти оцінювати особливості росту біологічних агентів на середовищах різного складу, аналізувати технологічні ситуації, обирати раціональні технологічні рішення із застосовуванням інформаційних та комунікаційних технологій.
  8. Мати базові навики щодо експериментальних досліджень у тому числі генетичних та цитологічних з метою визначення впливу фізико-хімічних та біологічних факторів зовнішнього середовища на життєдіяльність клітин живих організмів з метою підвищення біосинтетичної здатності біологічних агентів.
  9. Вміти здійснювати техніко-економічне обґрунтування потреби у цільовому продукті і розрахунок потужності виробництва.
  10. Вміти обґрунтувати вибір біологічного агента, складу поживного середовища і способу культивування, необхідних допоміжних робіт та основних стадій технологічного процесу.
  11. Вміти здійснювати матеріальний баланс та продуктовий розрахунок на один цикл виробничого процесу, обирати відповідне устаткування у процесі проєктування виробництв біотехнологічних продуктів різного призначення, складати специфікацію обладнання та карту постадійного контролю з наведенням контрольних точок виробництва.
  12. Вміти використовувати системи автоматизованого проєктування для розробки технологічної та апаратурної схеми біотехнологічних виробництв.
  13. Вміти розраховувати основні критерії оцінки ефективності біотехнологічного процесу (параметри росту біологічних агентів, швидкість синтезу цільового продукту, синтезну здатність біологічних агентів, економічний коефіцієнт, вихід цільового продукту від субстрату, продуктивність, вартість поживного середовища тощо).
  14. Постійно відслідковувати та застосовувати новітні досягнення біотехнології у харчовій промисловості для глибокої переробки харчової сировини та забезпечення безвідходних харчових виробництв, оптимізації виходу цільового продукту та зниження  ризиків від антропогенного навантаження на природні екосистеми.
  15. Відповідально ставитися до державних правових засад та етичних норм, мати активну громадянську позицію щодо дотримання принципів біобезпеки, біозахисту та біоетики.