Капрельянц Леонід Вікторович

 

Новый точечный рисунок (2)

Капрельянц Леонід Вікторович

Професор кафедри, д.т.н.,

лауреант Державної премії України в галузі науки і техніки

заслужений діяч науки та техніки України.

Google Scholar: https://scholar.google.com.ua/citations?user=6sULah8AAAAJ&hl=ua

ORCID: http://orcid.org/0000-0003-2136-5669

Publonshttps://www.webofscience.com/wos/author/record/N-7088-2015

SCOPUS:  https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=55782222900

E-mail: leonid@onaft.edu.ua, leonidkapreliants@gmail.com

Є членом спеціалізованої ученої ради із захисту докторських дисертацій ОНТУ; членом редакційних колегій журналів: “Харчова наука і технології”, «Food Science and Technology» (Wеb Cor Collection), (ОНТУ), «Мікробіологія і біотехнологія» (ОНУ імені І.Мечнікова) та «Наукові праці ОНТУ», членом Одеського обласного відділення Українського біохімічного товариства; членом міжнародної асоцівацівї з пробіотиків та пребіотиків (ISAPP).

Автор: 17 монографій, підручників та навчальних посібників, більше 600 статей в наукових журналах, 65 авторських свідоцтв на винахід, патентів.

Під керівництвом Капрелянца Л.В. захищено 30 кандидатів біологічних і технічних наук та 3 доктори технічних наук.

Очолює наукову школу «Теорія і практика фізико-хімічної та біотехнологічної модифікації природних сполук, їх комплексів, сировини та продуктів харчування.

 

Викладає наступні дисципліни:«Біологічна хімія», «Інженерна ензимологія», «Науково дослідний семінар з біотех-нології», «Теоретичні основи біотехнології», «Біомолекули: структура і функції», «Нано-біотехнології».

Стажування: У 2019 р. Одеський національний університет ім. І.Мечнікова. Загальний обсяг стажування становить 180 академічних годин (6 кредитів ЄКТС). Тема: «Методологічні аспекти удосконалення, становлення, організації та викладання дисциплін біологічного спрямування».

Сфера наукових інтересів: біотехнологічні основи отримання біоактивних речовин та харчових інгредієнтів; хімія та біотехнологія отримання про-, пре-, син- і постбіотиків та розробка методологій їх включення в харчові системи (багатокомпонентні матрикси).

Нагароджен: Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2002), заслужений діяч науки і техніки України (2006.); Почесна Грамота Кабінету Міністрів України з нагрудним знаком (2002); грамота МОН України (2008 р.); подяки МОН України (2009 р., 2012); Грамоти ВАК України (2003, 2011); Нагрудний знак МОН України «За наукові досягнення» (2012р.); Почесний знак МОН України «Відмінник освіти України» (2012 р.); Почесний Грамота Голови Одеської Державної адміністрації з нагрудним знаком (2003 р.), Почесний знак «За вклад у розвиток Одескої національної академії харчових технологій» (2008); заслужений професор ОНАХТ (2007); Подяка Голови Одеської Державної військової адміністрації (2022 р.); та неодноразові подяки та грамоти Одеського націо-нального технологічного університету.

Участь в міжнародних наукових грантах:

Науковий керівник української частини міжнародного Гранту «BASEFOOD» 7-ї рамкової Програми Євросоюзу «Біоактивні компоненти в традиційних харчових продуктах Чорноморського країн басейну». Партнери – 12 університетів і організацій наступних країн ЄС та СНГ: Італія, Велика Британія, Португалія, Туреччина, Греція, Румунія, Болгарія, Сербія, Словенія,Україна, Грузія. Мета проекту – вдосконалення біоактивних компонентів в традиційних харчових продуктах Чорноморських країн та їх поширення у країнах ЄС, поповнення міжнародної бази даних поживних речовин харчових продуктів EuroFIR..

Науковий менеджмент міжнародного грантa- «INNO-FOOD-SEE»: Транснаціональна програма співробітництва південно-східної Європи «Встановлення механізмів іннова-ційної підтримки та підвищення усвідомленості про потенціал харчових  досліджень та розробок в Південно-Східній зоні Європі». У виконанні Проекту приймали участь 13 організацій і університетів: Греції, Болгарії, Угорщини, Італії, Румунії, Словенії, України Молдови,Сербії. Мета проекту – створення механізмів, які сприятимуть обміну та координації наукових досліджень, технологій та інноваційних підходів в галузі продо-вольчої інновації та підвищення обізнаності та важливості технічного прогресу і інновацій для продовольчого сектора економіки Європи.