Кананихіна Олена МиколаївнаДоцент кафедри, к.т.н.Google Scholar https://scholar.google.com.ua/schhp?hl=uk ORCID https://orcid.org/signin Publons : https://access.clarivate.com/login?app=wos E–mail: k_elni@ukr.net |
У 1985 р. О.М. Кананихіна закінчила Одеський технологічний інститут харчової промисловості ім. М.В. Ломоносова за спеціальністю Технологія хлібопекарного, макаронного та кондитерського виробництв, кваліфікація – інженер-технолог.
1989 р. – асистент кафедри біохімії та мікробіології. У 1991 р. О.М. Кананихіна захистила кандидатську дисертацію на тему «Використання ферментних препаратів для отриманих консервованих харчових продуктів з вторинної сировини сокового виробництва» та отримала науковий ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.13 – технологія консервованих харчових продуктів. 1994 р. – доцент кафедри біохімії та мікробіології. У 1995 р. О.М. Кананихіна отримала вчене звання доцента кафедри біохімії та мікробіології. З липня 2007 р. по липень 2023 р. – проректор з науково – педагогічної і виховної роботи, соціальних питань, оздоровлення та спорту. З 2007 р. по 2023 р. О.М. Кананихіна очолювала оргкомітет Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих учених і студентів з міжнародною участю “Проблеми формування здорового способу життя у молоді”. О.М. Кананихіна має більш 200 наукових робіт, в тому числі два підручника, два навчальних посібника, три Ювілейних видання присвячених ОНАХТ і Монографію до 120 річниці ОНТУ, отримала одне авторське свідоцтво на винахід, шість патентів. |
Викладає наступні дисципліни: Біохімія з основами фізіології харчування (для бакалаврів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія»); Біохімія з основами фізіології харчування (для бакалаврів спеціальності 181 «Харчові технології»); Технології біоконверсії тваринної і рослинної сировини (для бакалаврів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія»); Мікробіологія галузі (для бакалаврів спеціальності 181 «Харчові технології»).
Стажування: У 2019 – 2020 рр. Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, кафедра мікробіології і вірусології, тема: ” «Ознайомлення із методичним забезпеченням кафедри, новими формами підготовки фахівців та інноваційними науковими розробками» “.
У 2022 р. МОН України, науково-методичний центр вищої та фахової перед вищої освіти, 1,5 кредита ЄКТС, тема «Особливості управління закладами вищої освіти та освітнім процесом в умовах воєнного стану».
У 2023 р. TBG (Nurnberg Training Center) курс навчання за темою «Система управління якістю у відповідності з ISO 9001.2015».
Сфера наукових інтересів: біотехнологічні аспекти технологічних процесів харчових виробництв.